ul. Jana Matejki 55/2 60-770 Poznań NIP: 7792439346

Aktualności

miniaturka artykułu
04 lip: WIELKOPOLANIE! NA BARYKADĘ!

Zapraszamy wszystkich miłośników historii do udziału wydarzeniu Wielkopolska Barykada’44. Już 1 sierpnia br. wyruszymy z Poznania do Warszawy, aby uczcić pamięć naszych bohaterów, walczących w powstaniu warszawskim. Bądź z nami!

ogłoszenie konkursu
01 kwi: Konkurs

O KONKURSIE
Trzecia edycja naszego konkursu jest skierowania do wielkopolskich uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz 1, 2 i 3 klas szkół średnich.

3
05 lis: Gra terenowa

9 października 2021 roku w Poznania odbędzie się gra terenowa poświęcona historii II wojny światowej
Każdy ze zgłoszonych zespołów otrzyma informacje dotyczące wyznaczonej lokalizacji startowej, z której o godz. 9:00 wyruszą na poszukiwanie 44 punktów gry.

Żółta i Czarna Prosta Jazz Youtube Miniaturka
08 paź: Medycy na barykadzie

Tegoroczna wystawa autorskich zdjęć
poznańskiej fotografki Justyny Szadkowskiej poświęcona Wielkopolanom walczącym w powstaniu warszawskim jest kolejną w jej artystycznym dorobku o tematyce historycznej.

6
29 lip: wspólna sprawa 2021 wydarzenie

Wspólna sprawa ’44 to opowieść o największym miejskim powstaniu w
okupowanej Europie, które 1 sierpnia 1944 roku wybuchło w naszej stolicy. Naszą intencją jest pokazanie, że powstaniem warszawskim było
z nazwy i lokalizacji, a w istocie był to wielki zryw ku wolności i niepodległości zamykający 150 lat polskich powstań narodowych.

niw
Sfinansowano przez narodowy instytut wolności - centrum rozwoju społeczeństwa obywatelskiego ze środków programu fundusz inicjatyw obywatelskich nowefio na lata 2021-2030
fio
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.