Wielkopolski Bohater ’44 to jeden z czterech modułów naszego projektu, którego zwieńczeniem jest konkurs wirtualnych opowieści o wybranym bohaterze wielkopolskim-uczestniku powstania warszawskiego.

Jego 2. edycja właśnie startuje, a uczestnicy konkursu są już w pełnej gotowości, by docierać do odbiorców z historiami o swoich bohaterach. Oto tegoroczni patroni naszego projektu: 

To:

📌 Jadwiga „Giga" Wilczkiewicz de Laurans,

📌 Maria z Psarskich Chmielowa,

📌 Janusz Zeyland,

📌 Wiktor Dega,

Teraz Wy, nowi uczestnicy, macie szansę, by Wasz głos w opowiadaniu historii o ważnych jednocześnie dla naszego miasta i powstania warszawskiego postaci wybrzmiał mocno i autentycznie. Kibicujemy WAM!

Podczas gdy projekt Wspólna sprawa ’44 angażuje ludzi nauki, pasjonatów i ekspertów wszelkiej maści, to udział Was, młodych ludzi, wnosi w niego tę istotę: świeżość i autentyczność komunikacji w mówieniu o dość dalekiej przecież przeszłości, ale w taki sposób, że staje się ona żywa, ważna i godna upamiętnienia. Bo na bohaterów powstania spoglądacie jak na swoich rówieśników, tylko że z odleglejszych czasów, widząc w nich swoje marzenia, swój bunt, swoje cechy charakteru, swoją fascynacją światem. Z tą różnicą, że Wasi ówcześni równolatkowie musieli o swoje marzenia szczególnie zawalczyć.

Zatem sztafeta pokoleń trwa! Jesteśmy w niej razem.

________________________________________________________________________________________________________

Informację na temat rozstrzygnięcia konkursu: 

Wyniki konkursu Wielkopolski Bohater'44 – wirtualne opowieści (edycja 2021)

Wielkopolski Bohater'44 — konkurs wirtualnych opowieści

materiały edukacyjne do pobrania